we Tarkan dedikodu Bu bir bağlantı metnidir.  Halil Yılmaz ÇİFTCİ Tankurt Öyle bir dünya yok şşş Halil Yılmaz ÇİFTCİ Sibel Can - Kartanesi asdas asdasd asd asda asd asdasd asdasd asd  Mehmet Cankan - Yar Yar Sana gelsin  asd Alican canıtın Melehat İsmail Yk Ona buna herkese gelsin Sinan Manus baba - Etegi belinde Herkese gelsin Wes şarkıcı ismi 
25 Eylül 2018
11
0

Öykü Gürman ilk olarak dinleyici ile Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile buluşmuştu yıllar önce. Sonrasında seslendirmiş olduğu tüm şarkılara kendi tarzı ve müzik dili ile hayat veren Öykü Gürman, müzik piyasasında yerini alıp kendini tek başına üst seviyelere taşımayı başarmış bulunmaktadır.

İlk seslendirmiş olduğu şarkıyı erkek kardeşi Berk Gürman ile söyleyen Öykü Gürman, belli bir süre sonra kendi yolunu çizmiş ve başarı sağlamıştır. Üstün başarısı neticesinde seslendirmiş olduğu her şarkı gündemde yerini alırken, kendisi de ismini dinleyenlere duyurmuş ve beğeni kazanmıştır.

Sergilemiş olduğu performansı ve kulağa hoş gelen sesi dinleyiciyi büyülemeye yetmiştir. Öykü Gürman’ı daha ayrıntılı tanıyıp biyografisine göz atacak olursak 4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

Müzik eğitimine küçük yaşta başladı. İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda tamamlayan Öykü Gürman, ortaokulu İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi.

1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazanarak eğitimine burada devam etti. Cihat Aşkın’dan özel keman dersleri aldı. 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Bu süre içinde gerek keman gerekse solist olarak okul konserlerinde aktif roller aldı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitimine keman ve şan dersleri alarak devam etti.

Çeşitli flamenco topluluklarında, okul orkestralarında solist olarak birçok performanslar sergiledi. 2007 yılının Aralık ayında ikiz kardeşi Berk Gürman ile” KISMET” albümü yayımlandı. 2009 yılında yine Berk Gürman ile “İKİ ARADA” albümü yayımlandı.

Yaklaşık altı aydır birlikte olan, Öykü Gürman ile ünlü türkücü Yavuz Bingöl evlilik kararı aldıklarını 23 Nisan 2013 tarihinde açıkladılar ve 4 Ağustos 2015 tarihinde evlendiler.

2014 yılı sonlarında Kanal D ekranlarında oynayan “Urfalıyım Ezelden” dizisinde başrol oyunculuğunu Bülent İnal ,Öykü Gürman, Settar Tanrıöğen ve Dolunay Soysert, Meral Çetinkaya, Menderes Samancılar paylaşmaktadır.

Albümleri:

2007 – Kısmet

2009 – İki Arada

2011 – Bir Başka

Ödülleri:

2007 – Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu

2007 – Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” ödülü

2008 – Radio N101 “en iyisi sizsiniz” ödülü

2008 – Hürriyet Altın Kelebek ödülü

Filmleri:

2014 – Urfalıyam Ezelden (Ceylan) (TV Dizisi)

2014 – Panzehir (sinema)

2004 – Türkü Filmi (TV Dizisi)

Bir Yorum Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Sitede Ara!
Programcılar
Son Yorumlar
demiş ki;
Bir Can Yüce'in mesela "Biraz değiştim herşey kadar her
Hicaz demiş ki;
Siir olmak isterdim, bazi siirlerin cümleleri beni anla
PeTReL demiş ki;
Bi azeri yazarın dedektif içerikli roman kitaplarını ok
Bay-Mırnav demiş ki;
Ben ayvan olmak isterdim , ne bileyim kedi gibi boyle g
Sohbete Bağlan
  • CANLI CAPCANLI!
  • İlk kutucuğa nickinizi yazınız.
  • İkinci kutucuğa şifrenizi yazınız.
  • BAĞLAN butonuna tıklayınız.
  • Hoş sohbetler dileriz.