Ahmet Batman – Soğuk Kahve | |  

Ahmet Batman – Soğuk Kahve

Kitabın ismi nedir? Soğuk Kahve
Kitabın akışı nasıl? Yalın ve keskin bir dil olduğu için sizi sürüklüyor
Kitabı kaç günde bitirdim? 3-4 saat içinde bitirdim
Kaç Sayfadan oluşuyor; 224
Kitap hakkındaki yorumlarım;

 

Sabah Uykum okunur da Soğuk Kahve okunmaz mı ?

 

Ahmet Batman cesaret isteyen sözleri açıkyüreklilikle söylüyor kitaplarında.
Cümleleri size geçmişi düşündürüyor ilk başta sonra gülümsetiyor ..
Aslında günlük hayatta hepimizin yaşadığı şeyleri anlatıyor bize , hiç bir hikayeye yabancı değilsin sadece düşüncelerine tercüman Batman ..
Okumanızı tavsiye ederim . (:

Soğuk Kahve’den Alıntılar

“Yine de bana kahve yapar mısın?”

“Aşık olduğunda yapacak bir şey kalmıyor. Dünyanın en yakışıklı adamı ya da dünyanın en güzel kızı olsan fark etmiyor. Milyon tane sevenin olsa dönüp bakamıyorsun. Aklında o varken etrafındakilerin anlamı olmuyor. Bazen bilirsin biteceğini, çok seviyorsundur, hani bitsin istemezsin ama bitmiştir, bilirsin. Evde kahve kalmaması gibi bir şey işte, olmayan kahveyi seversin ama bitmiş işte,içemiyorsun. Dışarı çıkman lazım yeni bir kahve için ama dışarı çıkarak bulamıyorsun ki aşkı, o seni buluyor isteyince..
Özetle kahve çok farklı bir şey”

“Radyoda peş peşe iki şarkı çalınacaktır ve sen ikinci çalınacak parçayı kaçırmamak için o sevmediğin birinci şarkıyı bitene kadar dinler ama duymazdan gelirsin ya. Ben de şimdi öyle yapıyorum işte. Sen geleceksin diye bütün kızları görmezden geliyorum.”

“Boş vaktin olursa kitap okuma, müzik de dinleme. Az biraz beni özle, sonra ne halin varsa gör.”

“İnsan ne istediğini iyi bilmeli. Ben yalnızlığı seviyorum mesela. Yalnızlık iyidir, bir kere trip atmıyor. Mesaj atıp cevap beklemiyor. Bugün ne yaptın diye sormuyor. Eksileri de var tabi. Kimse yalnızlığa sarılamaz.”

Bir cevap yazın