Beste Aksu Röportajı! | |  

Beste Aksu Röportajı!

Arpej Yapım etiketiyle önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan “Aşk-ı Miras” albümü öncesi “Kalp Yani” isimli şarkısını ve video klibini müzikseverlerle buluşturan Beste Aksu, müzik yolculuğunu Mine Ayman’a anlattı: “Albüm yaptığım için beni cesaretimden dolayı kutlayan insanlar oldu…”

İlk single çalışman “Kalp Yani” çıktı, bu şarkının hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve bu projede kimlerle çalıştın?

“Kalp Yani”, “Aşk-ı Miras” albümüme eklenen son şarkı. 2 senelik sürecin son 1 ayında sevgili Beyza Durmaz’la birlikte yaptığımız bir şarkı. Aranjesini albümün tüm şarkılarını aranje eden Gökhan Süer yaptı. Diğer şarkılarla birlikte birçok değerli isim albümümde yer almakta.

“Kalp Yani” adlı şarkının sana ulaşma hikayesini anlatır mısın?

Birgün Beyza ile stüdyo da çalışırken birden bire yapmaya başladık. Spontane gelişti diyebilirim. Müziğini Beyza Durmaz yaptı, ben de sözlerini yazdım. Espriyle başlayan bu şarkı klip şarkımız oldu 🙂

“Kalp Yani” adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

Klibi Beykoz Kundura Fabrikası’nda, Gökhan Palas yönetmenliğinde kalabalık bir Arpej Yapım ekibi ve 2 dansçı arkadaşımızla 1 günde çektik. Gökhan’la zaten eski arkadaşız, Gökhan Süer ve Beyza Durmaz ile olduğu gibi. Zaten birbirimizi iyi tanıdığımız için bana ne yakışır ne yakışmaz bilen biri. Biz biraz şirin bir klip hayal etmiştik ve öyle de oldu. Gerçekten ekstra özen göstererek çekti, bunun için ayrıca teşekkür ediyorum.

Klipte bol bol dans da ediyorsun, dans eğitimin var mı yoksa içinden geldiği gibi mi dans ediyorsun?

Klip öncesi yine çok tatlı bir dost kazandırdı bana bu dans mevzusu. Burcu Gidenoğlu ile klip dansım için çalışmaya başladık. İşini severek yapan çok tatlı biri Burcu. Öncesinde bir dans eğitimim yok, zaten o kadar da iyi değilim 🙂 ama Burcu ile derslere devam ediyoruz, iyi dans edebilmeyi gerçekten istiyorum.

Peki albümün ne zaman yayınlanacak?

10 şarkıdan oluşan “Aşk-ı Miras” adlı albümüm bayramda sevenlerimle buluşacak, heyecanla bekliyorum ben de 🙂

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Son dönemlerde çok fazla albüm yapan yok. Hatta ben albüm yaptığım için beni cesaretimden dolayı kutlayan insanlar oldu. Bunlar hepimizin tanıdığı kişiler. Bir single furyasıdır gidiyor. Ama tabi herkes şartlar neyi gerektiriyorsa onu yapıyordur. Albüm yapmak gerçekten çok zor, uzun süre maddi manevi sabır ve dayanma gücü gerekiyor. Hele ki maddi bir desteğiniz yoksa manevi anlamda da büyük sıkıntılar başlıyor. İsimlere gelince pek çok başarılı isim var ama beni heyecanlandıran isimlerin en başında hepimizin hayran olduğu Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu geliyor. Fatih Erkoç da var. Gökhan Tepe’ye bayılıyorum. Tan Taşçı da bence Türkiye’nin en iyi erkek vokallerinden, zira Edis de çok başarılı ve Buray da öyle. Daha çok var tabii bu isimler yeteneklerinin yanı sıra müzikalitesi ve müzikal bilgisi güçlü olan kişiler. Şükür ki yetenekli insanlarla dolu bir ülkeyiz. Üreten insanlara ayrıca aşığım. Ben başarılı insanları görünce gözyaşlarımı tutamıyorum. İyi ki varlar deyip şükür ediyorum. İyi ki varlar 🙂

Bu yaz için sahne programın ya da konserlerin olacak mı? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Sahne tarihlerimiz oluşturulmaya başlandı. Bu yaz inşallah dolu dolu geçecek. Albüm dışında da bir sürpriz olabilir.

Bir cevap yazın