we Tarkan dedikodu Bu bir bağlantı metnidir.  Halil Yılmaz ÇİFTCİ Tankurt Öyle bir dünya yok şşş Halil Yılmaz ÇİFTCİ Sibel Can - Kartanesi asdas asdasd asd asda asd asdasd asdasd asd  Mehmet Cankan - Yar Yar Sana gelsin  asd Alican canıtın Melehat İsmail Yk Ona buna herkese gelsin Sinan Manus baba - Etegi belinde Herkese gelsin Wes şarkıcı ismi 
31 Temmuz 2018
32
0

DJ Anar feat Oğuz Evren’in teklisi “Kezban” Locca Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Söz ve müziği büyük usta Barış Manço’ya ait olan ve 1989 yılında seslendirdiği “Kezban”ın yeni düzenlemesini yapan DJ Anar’ı daha yakından tanıyalım…

“Kezban” adlı cover şarkıyla müzik dünyasına giriş yaptın, şarkının hazırlık aşamasını anlatır mısın, Oğuz Evren ile nasıl bir araya geldiniz?

Tabii ki bende Barış Manço’yu çocukluğumdan beri biliyorum. Ailem hep Barış Manço’nun şarkılarını dinlerdi. Yapım ekibimle birlikte ortak noktada buluşup Barış Manço’nun bir şarkısı ile çıkış yapmaya karar verdik. “Kezban” şarkısını seçtikten sonra yorumlayacak kişinin Oğuz Evren olmasını istedik. O da bu işe sıcak baktı ve bu şekilde müzik dünyasına giriş yapmış oldum. Oğuz Evren’le beni yapımcılarım bir araya getirdi.

DJ olmaya nasıl karar verdin ve bunun için nasıl bir eğitim aldın?

2 – 3 sene öncesinde kendi imkanlarım ile DJ’lik ve aranjörlük yapmaya başladım. Eğitim konusuna gelirsek bu iş daha çok pratik ile gelişiyor yani yaptıkça daha iyisini yapabiliyorsun ve bu işin bir bitiş noktası yok. Her zaman daha iyisi olabiliyor ve ben de bu işte daha büyük başarılar kazanacağıma inanıyorum, bu yolda ilerlemeye devam edicem. Üniversitede bununla ilgili akademik eğitim de almak istiyorum.

Yaşın çok genç ve özellikle genç kızlar tarafından çok seviliyorsun, bunu nasıl başardın?

Bu hikaye bir kitap kapağı modeli olarak genç kitleye hitap etmem ile başladı. Bu ilgi bir anda yüzbinlerce insana ulaştı ve onların bir ismi var “Anarist”. Bu ismi ise kendilerinden birisi koydu ve bende de bu ismi çok sevdiğim için dövmesini yaptırdım.

Usta isim Barış Manço’nun “Kezban” şarkısını yıllar sonra yeniden yapmaya nasıl karar verdin ve bu şarkının senin için bir anısı var mı?

Barış Manço’nun “Kezban” şarkısı yeni dönemde yeniden düzenlenmemiş nadir şarkılarından birisi ve 8/7 tempoluk şarkıyı 4/4 tempo ile yeni hali ile insanlara ulaştırdık. Özel bir anısı yok. Ama tüm Barış Manço şarkıları gibi bu şarkının da içinde saklı mesajını seviyorum.

Bundan sonra başka cover şarkılar da single olarak çıkacak mı? Başka isimlerle de ft. çalışmaların olacak mı, bundan sonra müzik kariyerine nasıl devam edeceksin?

Evet, aklımda bir kaç tane daha cover şarkı var single olarak çıkarmayı düşündüğüm. Fakat ikinci şarkının cover mı yoksa yeni bir şarkı mı olacağını şuan söylemeyelim sürpriz olsun. Ben daha 19 yaşındayım ve bundan sonraki hayatımda tek yapmak istediğim şey müzik.

“Kezban” adlı şarkınızın klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştınız?

Sevgili Serdar Börcan yönetmenliğinde çekilen “Kezban” klibi eksiksiz ve gayet eğlenceli bir şekilde tamamladık. Klip çekimi yaklaşık 13 saat sürdü. Hepimiz yorulduk fakat hepimizin sevdiği bir iş olduğu için hoş bir yorgunluktu.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı ya da bir proje albümünde yer alacak mısın? Sanatçıların eski şarkılarının söylendiği proje albümlerini nasıl buluyorsun?

Albüm çıkarmayı ve bir albümde yer almayı kesinlikle düşünüyorum. Fakat şu an bunu söylemek için çok erken olduğunu düşünüyorum. İleride tabi ki de olacaktır. Bunular için çok çalışmaya ve kendimi hep geliştirmeye devam edeceğim.

Beğendiğin DJ ve aranjörler kimler, örnek aldığın bir isim var mı?

Türkiye’den beğendiğim ve örnek aldığım isimler Ozan Çolakoğlu ve Burak Yeter. Hatta “Kezban” şarkısını yaparken Ozan Çolakoğlu’ndan örnek aldım.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Son dönemlerde yapılan albümler için de hepsini takip etmeye çalışıyorum. Yıldız Tilbe şarkılarının söylendiği albümü çok başarılı buldum tabi ki. Şu sıralar sık sık dinliyorum.

Kariyerinde ft. yapmayı çok istediğin bir isim var mı?

Daha yolun çok başındayım ama hedeflerimi hayallerimi hep en üstte tutmayı tercih ediyorum. Türkiye’de hatta dünyada herkes gibi benim de çok sevdiğim isim Tarkan var. İlerde neden olmasın çok isterim.

Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Yakın zamanda albüm dışında başka projeler de olacak ama şimdilik sürpriz.

Bir Yorum Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Sitede Ara!
Programcılar
Son Yorumlar
demiş ki;
Bir Can Yüce'in mesela "Biraz değiştim herşey kadar her
Hicaz demiş ki;
Siir olmak isterdim, bazi siirlerin cümleleri beni anla
PeTReL demiş ki;
Bi azeri yazarın dedektif içerikli roman kitaplarını ok
Bay-Mırnav demiş ki;
Ben ayvan olmak isterdim , ne bileyim kedi gibi boyle g
Sohbete Bağlan
  • CANLI CAPCANLI!
  • İlk kutucuğa nickinizi yazınız.
  • İkinci kutucuğa şifrenizi yazınız.
  • BAĞLAN butonuna tıklayınız.
  • Hoş sohbetler dileriz.