Esma Er Röportajı! | |  

Esma Er Röportajı!

“Dünya Bir Yana Sen Bir Yanasın” isimli yeni şarkısıyla müzikseverlerle buluşan Esma Er, yeni çalışmasını ve gelecek projelerini Mine Ayman’a anlattı: “Bütün Türkiye’nin gönlüne girecek, diline pelesenk olacak bir şarkı ile Eylül başında tekrar ama bu sefer yepyeni bir şarkı ile dinleyiciyle buluşma planım var…”

Uzun bir aradan sonra yeni şarkın “Dünya Bir Yana Sen Bir Yanasın” ile dinleyicilerinle yeniden buluştun, şarkının hazırlık aşamasını anlatır mısın, bu projede kimlerle çalıştın?

“Dünya Bir Yana Sen Bir Yanasın” sözler Zeren, müzik Baha Boduroğlu’na ait harika bir şarkı. Bu şarkıyı yorumlamam için Mese Prodüksiyon’dan Şadi Bey aradı beni ve yorumlamamı çok istediğini belirtti. Şarkıyı daha önce Nilüfer yorumlamış, onun yorumu beni çok heyecanlandırdı ilk dinlediğimde ve kabul ettim. Düzenleme ise Selim Erdem’e ait. Ossi Müzik sevgili Hakan Eren ise de şarkıyı tüm dijital platformlara taşıdı.

Bu cover şarkıyı daha önce sahnede söyler miydin, senin için bir anısı var mı?

İlk defa bu şarkıyı yorumlar mısın diye arandıktan sonra dinleme şansım oldu. Daha önce dinlediğim bir şarkı değildi.

Bundan sonra başka cover şarkılar da single olarak çıkacak mı?

Her albümüm de cover şarkılara yer veriyorum aslında. Bundan önce sevgili Sezen Aksu’nun “Hayır” şarkısını yorumlama şansım olmuştu. Ümit Sayın’ın bir şarkısı vardı yine daha önce İzel’in yorumladığı “Yelken” şarkısına da yer vermiştim. Tekrar başka albümlerde de yer verebilirim büyük bir keyifle.

“Dünya Bir Yana Sen Bir Yanasın” adlı şarkının klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştın?

Klip Cemile Sultan Korusu’nda çekildi. Furkan Yazgeç yönetiminde, görüntü yönetmenliğini ise İlker Özkop üstlendi. Çok samimi, şarkının sözlerine ve enerjisine uygun kendi görsellerimden oluşan başarılı bir klip oldu. Dinleyicilerden gelen olumlu geri bildirimler de beni çok mutlu ediyor açıkçası.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı ya da bir proje albümünde yer alacak mısın? Sanatçıların eski şarkılarının söylendiği proje albümlerini nasıl buluyorsun?

Proje albümleri çeşitlilik açısından bana çok zengin geliyor. Tabii ki bazı şarkılar bazı seslere çok yakışıyor, bazı performanslar daha geri de kalıyor. Birçoğunu çok başarılı buluyorum ama hepsini beğenmiyorum. Bana da ara ara geliyor böyle teklifler, hatta şimdi gündemimde var bir proje albümünde yer almak. Kendi çalışmalarıma gelince, hareketli bir şarkı ile enerjik canlı bütün Türkiye’nin gönlüne girecek, diline pelesenk olacak bir şarkı ile Eylül başında tekrar ama bu sefer yepyeni bir şarkı ile dinleyiciyle buluşma planım var.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Bazıları müzikalite açısından üzerinde çalışılmış proje kapsamında çıkarılmış albümler çok etkiliyor beni. LP albümleri ve özellikle şarkısı “Lost On You” beğendiklerim arasında, “I Follow Rivers” ile Lykke de beğendiklerim arasında. Türk albümleri arasında Mor ve Ötesi başarılı bulduğum isimlerden.

Kariyerinde düet yapmak istediğin bir isim var mı?

Andrea Bocelli.

Yıllardır sahnedesin, bu yaz için sahne programın nasıl devam edecek ve konserlerin ne zaman başlayacak? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Temmuz itibariyle Ağustos ortasına kadar bir konser turnesi projesi var. Mekan olarak ise şu günlerde Bodrum’da bir mekan ile görüşüyorum. Ayrıca bir partinin kampanya şarkısını seslendirdim, bu da benim için sesimi her yerde duymam açısından güzel bir deneyim oldu.

Bir cevap yazın