we Tarkan dedikodu Bu bir bağlantı metnidir.  Halil Yılmaz ÇİFTCİ Tankurt Öyle bir dünya yok şşş Halil Yılmaz ÇİFTCİ Sibel Can - Kartanesi asdas asdasd asd asda asd asdasd asdasd asd  Mehmet Cankan - Yar Yar Sana gelsin  asd Alican canıtın Melehat İsmail Yk Ona buna herkese gelsin Sinan Manus baba - Etegi belinde Herkese gelsin Wes şarkıcı ismi 
31 Temmuz 2018
25
0

Locca Records etiketiyle müzikseverlerle buluşturduğu “Bir Sen Etmedi” şarkısı ve hemen sonrasında DJ Anar’la yaptığı, söz ve müziği büyük usta Barış Manço’ya ait olan “Kezban” coverı ile adından söz ettiren Oğuz Evren’i daha yakından tanıyalım…

“Bir Sen Etmedi” şarkınla müzik dünyasına giriş yaptın, şarkının hazırlık aşamasını anlatır mısın, bu projede kimlerle çalıştın?

“Bir Sen Etmedi” ile müzik dünyasına çok güzel bir merhaba dedik. Herkes bu şarkıyı yeni duydu ama aslında ben bu şarkıyı 4 senedir çalıyorum ve hazırlıyorum. Daha önce düzenleme için bir çok aranjöre gitmesine rağmen, şarkının ruhunu yazdığım andaki haliyle yakalayabilen aranjör son çalıştığım Celil Yavuz oldu. Hem yakın arkadaşım hem de iş arkadaşım olması, bu şarkının ruhunu yakalayan biri olması ve düşüncelerimi bir ayna gibi yansıtması beni çok mutlu etti.

Ne zamandan beri kendi şarkılarını yapıyorsun? Başka isimlere de şarkı verecek misin?

Yaklaşık 15 senedir kendi şarkılarımı yazıyorum. Bugüne kadar hiçbir yerde paylaşmadım kendi şarkılarımı, ama çok birikmişliğim var ve ceplerim çok dolu. Şarkıların bir karakteri olduğunu düşünüyorum. İyi seslendirebileceğini düşündüğüm herkese kapım açık, şu ana kadar kimseye şarkı vermedim ama ilerde neden olmasın?

“Bir Sen Etmedi”den hemen sonra DJ Anar ile “Kezban” şarkısını da yaptın, bu kadar hızlı iki proje çıkarman nasıl oldu? DJ Anar ile nasıl bir araya geldiniz anlatır mısın?

Açıkçası zorlayıcı bir süreç oldu, 3 ay boyunca uyku uyumadım diyebilirim. Biraz mükemmeliyetçi bir yanım olduğu için her iki projenin de kusursuz olmasını istedim. Ve özellikle “Bir Sen Etmedi”de benim yüzümden sil baştan yaptığımız çok şey oldu. Fakat projede çalışan kimse bu durumu yadırgamadı, çünkü hepsi işe çok inanıyordu. Artık haklarını helal etsinler 🙂 DJ Anar ile yapım şirketimiz sayesine tanıştık. Kezban projesi için yapım şirketim bana teklifte bulundu, aranjeyi çok beğendim ve hiç düşünmeden kabul ettim.

Usta isim Barış Manço’nun “Kezban” şarkısını daha önce sahnede de söyler miydin, senin için bir anısı var mı?

Belki klişe bir cevap olacak ama şunu içten bir şekilde söyleyebilirim ki Barış Manço benim idolümdür, sadece “Kezban” değil bütün şarkılarını ezbere bilirim. Çoğu şarkısını da sahnede söylemişliğim var ve halen de söylemeye devam ediyorum. Mesela çok az kişi bilir ama Barış Manço’nun İtalyanca “La Casa Della Mamma Tulipano” isminde bir şarkısı vardır. En sevdiğim şarkılarından biri de odur, öyle dibine kadar biliyorum Barış Manço’nun külliyatını. “Kezban” şarkısı ile bir anım yok ama, rahmetli anneannemin adı Kezban’dı. Umarım onun ismiyle bir şarkı söylediğim için yukarıda bir yerlerde bunu görüp mutlu olmuştur.

Bundan sonra başka cover şarkılar da single olarak çıkacak mı? Anar ile çalışmalarınız devam edecek mi?

Şimdilik hayır diyelim, böyle başka bir cover projemiz yok. Anar ile enerjimiz çok tuttu ve çok iyi bir dost olduk. Zaten yapım şirketimiz de aynı. Şu anda belli olan bir projemiz yok ama ileride bir gün neden olmasın.

“Kezban” adlı şarkınızın klip hikayesini anlatır mısın, klipte yönetmen olarak kiminle çalıştınız?

“Bir Sen Etmedi”ye göre çok daha rahat oldu. Klipte çalışan bütün cast ile çok iyi anlaştık ve acayip bir enerji ortaya çıktı, hatta klip bittikten sonra kimse gitmek istemedi. Klibin yönetmeni Serdar Börcan idi. Serdar ile o gün tanıştık ve iyi arkadaş olduk, fikirlerimiz ve bakış açımız çok uyuştu, zaten müziği de bilen bir yönetmen. Harika bir iş çıkacağından hiç şüphem yoktu ki sonucu öyle oldu zaten.

Bundan sonra sırada bir albüm projesi olacak mı ya da bir proje albümünde yer alacak mısın? Sanatçıların eski şarkılarının söylendiği proje albümlerini nasıl buluyorsun?

Bir single bir de albüm projemiz var bu sene içinde. Teklif gelirse tabi ki bir proje albümde olmak isterim. Eski şarkıların coverları özellikle o şarkı, yorumcusu ve yazarı ile çok bütünleşmişse çok riskli fakat altından kalkabildiğiniz zaman da efsaneler arasına giriyorsunuz. Büyük risk eşittir büyük başarı bence.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsun? Beğendiğin albümler ve isimler hangileri?

Açıkçası Türkçe sözlü olarak sadece rap müzik dinliyorum. Ezhel, Tahribad-ı İsyan ve Server Uraz en çok dinlediklerim arasında.

Pop olarak da son dönem Yıldız Tilbe’nin “Yıldızlı Şarkılar” albümünü dinliyorum. Çok başarılı cover’lar var.

Kariyerinde düet yapmak istediğin bir isim var mı?

Bu sorunun cevabı ile ilgili aklıma her zaman Sıla gelmiştir. Aslında bu durum da çok spesifik bir şarkı için geçerli. Benim bestelerimden birini Sıla’ya çok yakıştırıyorum. Umarım günün birinde denk geliriz 🙂

Sahne çalışmaların var mı ve konserlerin ne zaman başlayacak? Yakın zamanda, albüm dışında başka bir projen olacak mı?

Bu sıralar albüm çalışmalarım olduğu için sahneye çok ağırlık veremiyorum. Albüm dışında başka projelerim var tabii ama her şey sırayla, yakın zamanda albümümden başka bir proje yok.

Bir Yorum Yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Sitede Ara!
Programcılar
Son Yorumlar
demiş ki;
Bir Can Yüce'in mesela "Biraz değiştim herşey kadar her
Hicaz demiş ki;
Siir olmak isterdim, bazi siirlerin cümleleri beni anla
PeTReL demiş ki;
Bi azeri yazarın dedektif içerikli roman kitaplarını ok
Bay-Mırnav demiş ki;
Ben ayvan olmak isterdim , ne bileyim kedi gibi boyle g
Sohbete Bağlan
  • CANLI CAPCANLI!
  • İlk kutucuğa nickinizi yazınız.
  • İkinci kutucuğa şifrenizi yazınız.
  • BAĞLAN butonuna tıklayınız.
  • Hoş sohbetler dileriz.